Vagilact NTC vaginálne tablety 10 ks
Ušetríte až 5.40€

Vagilact NTC vaginálne tablety 10 ks

12,60 

Na sklade

Množstvo
Katalógové číslo: 00021 Kategórie: , , ,

Popis produktu

  • Obsah Vagilact ntc: 10 jednorázových vaginálnych tabliet
  • Charakteristika Vagilact ntc: VAGILACT NTC je zdravotnícky prostriedok, vaginálne tablety, ktorý pomáha pri každej prechodnej zmene rovnováhy urovaginálnej mikroflóry. Pre urovaginálny systém je charakteristický komplex mikrobiálnej flóry, ktorý fyziologicky pôsobí ako prirodzená ochrana proti bakteriálnej infekcii: hodnota pH normálneho vaginálneho sekrétu je okolo 4,5 a táto kyslosť je udržovaná normálnou hladinou estrogénov a konštantnou mliečnou flórou. Bakteriálna flóra v sliznici pošvy je tvorená hlavne mliečnymi baktériami. Tieto baktérie svojím metabolizmom vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá udržuje kyslé prostredie vo vaginálnej sliznici. Táto kyslosť predchádza a chráni pred inváziou a rastom patogénnej mikroflóry. Mikrobiologická rovnováha urogenitálneho systému môže byť prechodne zmenená vplyvom hormonálnych faktorov ako je menštruácia a menopauza, zlou hygienou, častým používaním tampónov, antikoncepčnými prostriedkami alebo užívaním antibiotík. V týchto prípadoch, kedy je zloženie mikrobiálnej flóry urovaginálneho systému zmenené, so zníženým počtom mliečnych baktérií, môže dôjsť k rastu patogénnych mikroorganizmov (Streptococcus, mykoplazma) a vzniku bakteriálnej infekcie v pošve.
  • Najčastejšími príznakmi bakteriálnej infekcie je pálenie, svrbenie a zvýšená vaginálna sekrécia. Pôsobenie prostriedku VAGILACT NTC: Jedna tableta obsahuje mliečnu baktériu (Lactobacillus acidophilus), kyselinu mliečnu a sójové isoflavonoidy. Tableta tohto zloženia sa rozpustí v pošve a behom niekoľkých minút uvoľní mliečne baktérie a kyselinu mliečnu, ktoré znížia hodnotu pH v pošve na hodnotu 4 až 4,5 a tak zastaví rast patogénnej mikroflóry. Sójové isoflavonoidy, ktoré tableta tiež obsahuje, podporujú tvorbu kyseliny mliečnej vo vaginálnej sliznici, pomáhajú znížiť pH a obnoviť normálny stav a elasticitu vaginálnej steny.
  • Dávkovanie Vagilact ntc: Zdravotnícky prostriedok obsahuje 10 jednorazových vaginálnych tabliet. Každá tableta musí byť vybratá z blistra a okamžite použitá, použitá smie byť len raz. Pri vyberaní tabliet z blistra buďte opatrné. Jemne zatlačte na jednu stranu tablety, nie uprostred, tableta by sa mohla zlomiť. Môžete taktiež jemne narezať zadnú stranu blistra, odstrániť hliníkovú fóliu a tabletu vybrať. Tabletu zaveďte hlboko do pošvy, aby sa rýchlo rozpustila. Je doporučené užívať jednu vaginálnu tabletu denne, najlepšie večer pred spaním, po dobu prvých 10 dní. Dodržujte pokyny, začnite používať tablety 10 dní pred začiatkom menštruácie a/alebo okamžite po skončení menštruácie. Pokiaľ to bude nutné, môžete užívanie predĺžiť na dobu maximálne 20 dní. Neprekračujte maximálnu dĺžku užívania 20 dní bez porady s Vašim gynekológom.
  • Varovanie: Nepoužívajte tento prostriedok spolu s ďalšími zdravotníckymi prostriedkami na vaginálne použitie bez predchádzajúcej konzultácie s Vašim gynekológom. VAGILACT NTC nespôsobuje miestne podráždenie, ale v prípade precitlivenosti okamžite vyhľadajte Vášho lekára. Príležitostne, obzvlášť v priebehu prvých dní používania, sa môže objaviť svrbenie, ktoré v priebehu nasledujúcich 2 – 3 dní prestane.

Zloženie – obsah tablety:

Mliečna baktéria (Lactobacillus acidophilus)

Kyselina mliečna

Sójový izoflavón

Exspirácia produktu

2023-09-30

Šarža

SUC15

EAN

8594071470234

B - kód

B00184995

SUKL kódy

T00021

ID karty

78294