PHYTENEO OTIC SOLUTION INT OTS 1X10 ML

Zdravotnícka pomôcka je určená k humánnemu použitiu u pacientov trpiacich ťažkosťami vonkajšieho zvukovodu k prevencii ochorenia vonkajšieho zvukovodu a k liečbe zatvrdnutej mazovej zátky (cerumen) čistením mechanickým výplachom ucha, zmäkčením a rozpúšťaním ušného mazu za súčasnej hydratácie a zvláčnenia a odstraňovaním vody, prachu a nečistôt zo zvukovodu, a to všetko fyzikálno – chemickým pôsobením. Prípravok pozitívne pôsobí pri regenerácii pokožky  vonkajšieho zvukovodu.

  • Zmes glycerinu a butylen glykolu zmäkčuje a rozpúšťa zatvrdnutú mazovú zátku, ale je zároveň miesiteľná s vodou. Vďaka schopnosti viazať vlhkosť odstraňuje prípadný opuch.
  • Liečivá látka cholin salicylate zamedzuje vzniku alebo rozvoju bakteriálnych zápalov a mierni bolestivé prejavy zápalov.
  • Liečivá látka Thymol pôsobí antibakteriálne, čo je vhodné v prípade, že vo zvukovode ostane zvyšok vody, ktorý môže vytvoriť vhodné prostredie pre nárast infekcií.
  • Ďalšou liečivou zložkou je ethanolický extrakt zmesi bylín (kvet nechtíka lekárskeho, kvet divozela veľkokvetého a vňate ľubovníka bodkovaného), ktorý napomáha regenerácii a stimuluje samočistiacu schopnosť pokožky.
Balenie produktu

INT OTS 1X10 ML

EAN

8594071270094

SUKL kódy

T05694

ID karty

96147