Dacom Pharma Artrofit 60 kapsúl

Určené pre zvláštnu výživu kĺbov.

Doplnok stravy. Stavebný materiál kĺbnej chrupavky.

Pre správnu funkciu kĺbov.

Tri najdôležitejšie zložky kĺbovej chrupavky Glukozamín 600, Chondroitín 500 a čistý kolagén v jednom výrobku.

Odporúčané dávkovanie: 2 krát denne jednu kapsulu po dobu 3 mesiacov, 2 krát v priebehu roka opakovať. Deti do 3 rokov jednu kapsulu denne. V prípade potreby sa odporúča 3 – 4 krát denne 1 kapsulu po dobu 1 mesiaca, ďalšie 2 mesiace užívame 2 krát denne 1 kapsulu tak, aby celková doba užívania bola vždy 3 mesiace.

Trojmesačnú pauzu pri užívaní Artrofitu odporúčame vyplniť užívaním Colafitu. 2 kapsule (denná dávka) obsahujú: 600 mg glukozamínu hydrochloridu z ulít morských kôrovcov, 500 mg chondroitínu sulfátu zo žraločej chrupavky a 6 mg lyofilizovaného kolagénu, ktorý v žalúdku vytvorí 600 mg vysoko kvalitného čistého kolagénu.

Všetky 3 zložky Artrofitu sú zapojené do tvorby chrupavky, kĺbových puzdier, väzív, šliach, kostí, kože, nechtov…

ARTROFIT napomáha: ochraňovať kĺbový systém k regenerácii kĺbového systému doplňovať látky potrebné k stavbe kĺbovej chrupavky znižovať riziko poškodenia chrupavky udržovať kĺby zdravé chrániť chrupavku pred látkami, ktoré ju poškodzujú prirodzene spomaľovať starnutie kĺbov viazať vodu v chrupavke ochraňovať kĺby pred pôsobením kyseliny močovej

ARTROFIT je určený najmä pre: stredné a vyššie vekové kategórie športovcov ľudí s nadváhou ľudí s dedičnými sklonmi – stará mama zle chodila, matka je na tom tak isto, takže je pravdepodobné, že sa to nevyhne ani mne

Význam jednotlivých zložiek Artrofitu

D-glukozamín hydrochlorid – sa získava z ulít morských kôrovcov. Pokiaľ je chrupavka zdravá, je prirodzene jej súčasťou. Glukozamín povzbudzuje chrupavku k tvorbe základnej stavebnej hmoty chrupavky – proteoglykánov a kolagénu. Proteoglykány svojou priestorovou štruktúrou pripomínajú kartáče na umývanie pohárov. Medzi jednotlivými štetinami mysleného kartáča sa potom usadzuje kolagén. Zatiaľ čo kolagén a elastín sú látky ohybné, proteoglykány zaisťujú chrupavke jej pevnosť. Ak je kĺb zdravý, potom kombinácia proteoglykánov a kolagénu je taká, že chrupavka je pevná, ale i dostatočne pružná. Glukozamín sa ďalej vyznačuje protizápalovým účinkom a zabraňuje tvorbe enzýmov, ktoré poškodzujú chrupavku. S vekom však klesá schopnosť organizmu tvoriť dostatočné množstvo glukozamínu, preto je vhodné doplňovať ho vo forme doplnkov stravy.

Chondroitín sulfát sa získava zo žraločích chrupaviek. Jeho úloha v chrupavke je podobná ako u glukozamínu. Je jednou z hlavných stavebných látkok chrupavky. Má veľkú schopnosť viazať vodu. Bez chondroitínu chrupavka vysychá a ničí sa jej štruktúra. Bráni chrupavku pred látkami, ktoré ju poškodzujú. Zaujímavý je i výskum, ktorý bol realizovaný v oblasti chrápania. U ľudí, ktorí užívali chondroitín sulfát sa znížilo množstvo času chrápania o 1 tretinu.

Prečo sú tieto podobne pôsobiace látky súčasťou jedného výrobku? 1. Odborníci v kĺbovej problematike sa domnievajú, že kombináciou oboch podobne pôsobiacich látok glukozamínu a chondroitínu sa môže docieliť zvýšený alebo až znásobený efekt na zlepšenie stavu kĺbov. 2. Obe tieto látky glukozamín a chondroitín majú príznačnú vlastnosť zaistiť správnu stavbu chrupavky. Rovnako zvyšujú odolnosť kĺbov pred látkami, ktoré spôsobujú zápal a degradáciu chrupavky. Majú schopnosť postaviť akúsi mriežku, do ktorej sa usádza kolagén ako dôležitá výplň. Bez kolagénu sa táto ťažko vystavaná mriežka ničí (najmä u veľkých kĺbov, ako sú bedrové a kolenné, ktoré sú najviac zaťažované). Aby si telo nemuselo „požičiavať“ kolagén z iných, menej dôležitých častí nášho tela, je tento kolagén v ideálnej forme ďalšou dôležitou súčasťou výrobku Artrofit.

Kolagén – čistý kryštalický lyofilizovaný bovinný kolagén čistoty 99,9 %. Chrupavka je až zo 4O-tich % tvorená práve kolagénom. Kolagénu je v strave moderného človeka veľmi málo, a pokiaľ je, býva často znehodnotený tepelnou úpravou. Kolagén použitý v Artrofite je patentovo upravený tak, že je zaručená jeho bezpečnosť a vysoká čistota – 99,99 %. Ako konzervácia je použitá lyofilizácia – čo je najšetrnejší, ale tiež najdrahší spôsob konzervácie – kolagén sa hlboko zmrazí a vo vákuu sa ľad postupne odsublimuje. Tento spôsob konzervácie zaisťuje vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Kolagénu potrebujeme veľké množstvo, pretože až polovica bielkovín v tele je tvorená práve kolagénom.Organizmus hospodári s kolagénom podľa dôležitosti tak, aby neprišlo k ohrozeniu základných funkcií. Preto by sme nemali podceňovať príjem kolagénu a brať vážne aj také možno nenápadné signály, ktoré nám naznačujú,že sa v našom tele niečo deje, ako napr. zhoršenie stavu pokožky,vypadávanie vlasov, lámavosť nechtov, bolesti chrbta a kĺbov.

Zaujímavá je tiež schopnosť lyofilizovaného kolagénu viazať vodu v organizme z tráviaceho systému tak, že 3 mg lyofilizovaného kolagénu (obsiahnutého v 1 kapsule) vytvorí v organizme asi 3OO mg vysoko čistého kolagénového gélu.

Obsah jednotlivých zložiek v jednej kapsule:

D-glukozamín hydrochlorid – 300 mg

Chondroitín sulfát – 250 mg

Kolagén bovinný, lyofilizovaný – 3 mg

Sacharidy – 297,7 mg

Bielkoviny živočíšneho pôvodu – 183,2 mg

Tuky – 1,1 mg

Energetická hodnota: 9,64 kJ/2,3 kcal

Zloženie v 100 g výrobku:

D-glukozamín hydrochlorid – 54,3 g

Chondroitín sulfát 45,2 g

Kolagén bovinný, lyofilizovaný 0,5 g

Sacharidy – 53,83 g

Bielkoviny živočíšneho pôvodu 33,12 g

Tuky – 0,20 g

  • Energetická hodnota: 1486 kJ/350 kcal
  • Skladovanie : Pri izbovej teplote do 25 ºC a na suchom mieste.

Ukladať mimo dosahu detí!

Balenie: 60 kapsúl, dávka na 30 dní.

Pri užívaní lieku sa poraďte s lekárom.

Výrobok je chránený úžitkovým vzorom č. 11415.

Výrobok bol schválený Ministerstvom zdravotníctva ČR.

Vhodný pre diabetikov v rámci stanoveného diétneho režimu.

Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Hmotnosť obsahu 60 kapsúl – 38 g.

Použiteľnosť 2 roky.

Balenie produktu

60KS CPS 1X60 KS

EAN

8594011210104

SUKL kódy

T17466

ID karty

138017

0

TOP