Enterol 250 mg kapsuly cps.dur.10 x 250 mg

Enterol 250 mg kapsuly cps.dur.10 x 250 mg

  • Účinná látka: Saccharomyces boulardii siccatus 250 mg v jednom vrecku s práškom (zodpovedá minimálne 1×109 životaschopných buniek).
  • Pomocné látky: Prášok na perorálnu suspenziu: monohydrát laktózy, fruktóza, koloidný oxid kremičitý, ovocné arómy.

Indikačné skupina:

Črevné eubiotikum, antidiarrhoikum

Charakteristika:

Saccharomyces boulardii vyrovnáva prirodzené mikrobiálne prostredie čreva. Prípravok Enterol pôsobí tiež prostredníctvom podporného (výživného) účinku na črevnú sliznicu.

Indikácie:

Liek je určený na podpornú liečbu akútneho infekčnej hnačky, na liečbu aj prevenciu zápalu hrubého čreva (kolitídy) sprevádzaného hnačkami, ktorý môže byť spojený s liečbou antibiotikami, na prevenciu dojčenských hnačiek, na podpornú liečbu syndrómu dráždivého čreva.

Súčasne s vankomycínom a metronidazolom sa užíva aj na liečbu ochorení vyvolaného Clostridium difficile. O použití lieku Enterol v tejto indikácii sa však musíte poradiť s lekárom.

Kontraindikácie:

Prípravok sa nesmie používať u pacientov s precitlivenosťou na niektorú jeho zložku au pacientov so zavedenou cievku do krvného obehu.

Vzhľadom na nedostatok informácií sa užívanie lieku Enterol neodporúča počas tehotenstva a dojčenia. Ak počas dlhodobej liečby liekom Enterol otehotniete, poraďte sa so svojím lekárom, či môžete v liečbe pokračovať.

Nežiaduce účinky:

Liek sa zvyčajne dobre znáša. Môžu sa vyskytnúť žalúdočné a črevné ťažkosti (bolesti žalúdka, plynatosť, zápcha), alebo kožné alergické reakcie (svrbenie, začervenanie, žihľavka), ktoré však nevyžadujú prerušenie liečby. Pri prípadnom výskyte nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní (podávaní deťom) poraďte s lekárom.

Interakcie:

Účinky lieku Enterol a účinky iných súčasne podávaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Nie je vhodné užívať prípravok Enterol súčasne so systémovými antimykotikami (lieky na liečbu plesňových infekcií užívané ústami alebo injekčne).

Váš lekár by mal byť informovaný o všetkých liekoch, ktoré užívate, alebo ktoré začnete užívať, a to na lekársky predpis aj bez neho. Ako začnete súčasne s užívaním lieku Enterol užívať nejaký voľnopredajný liek, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom.

Používanie alkoholických nápojov sa počas liečby liekom Enterol neodporúča.

Dávkovanie a spôsob použitia:

Ak lekár neodporúča inak, užívajú dospelí a deti od 4 rokov 1 alebo 2 sáčky raz alebo 2-krát denne (ráno a večer). Deti do 4 rokov užívajú jeden alebo 2 sáčky denne. Prípravok vo forme prášku na suspenziu je lepšie podávať deťom od 3 rokov veku.

Obsah sáčku zmiešajte s vodou, inou tekutinou alebo potravou.

Prípravok obsahuje živé baktérie, nemiešajte ho preto s veľmi studeným alebo teplým nápojom alebo potravou! Nemiešajte s alkoholickými nápojmi.

Upozornenie:

Bez súhlasu lekára užívajte (podávajte deťom) prípravok Enterol najdlhšie po dobu dvoch dní. Pokiaľ nedôjde k zmierneniu príznakov, alebo sa príznaky naopak zhoršujú, alebo sa vyskytnú nežiaduce účinky alebo iné nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšej liečbe so svojím ošetrujúcim lekárom.

Liečba liekom Enterol nenahrádza dostatočný príjem tekutín, ktorý je u každého hnačkového ochorenia nutný k doplneniu strát tekutín stolicou.

Ak užívate Enterol a lekár Vám bude vykonávať laboratórne mikrobiologické vyšetrenie stolice, je potrebné ho na túto skutočnosť upozorniť, aby nedošlo ku skresleniu nálezu.

Predávkovanie:

Pri predávkovaní alebo náhodnom požití lieku dieťaťom sa poraďte s lekárom.

Uchovávanie:

Žiadne zvláštne podmienky na uchovávanie.

Varovanie:

Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale.

Liek musí byť uchovávaný mimo dosahu detí.

Balenie: 10 kapsúl

Balenie produktu

CPS DUR 10X250 MG (FL.SKL.)

EAN

3583316669187

SUKL kódy

C78712

ID karty

57783

0

TOP