Flavamed šumivé tablety tbl.eff.10 x 60 mg
  • Zloženie: ambroxoli hydrochloridum 60 mg v 1 šumivej tablete.
  • Pomocné látky: Acidum citricum, Hydrogenuhličitan sodný, natrii carbonas, Saccharinum natricum dihydricum, Natrii cyclamas, Chlorid sodný, natrii dihydrogenocitras dihydricus, lactosum, Manitol, sorbitolum, Aroma Ceraso, Simeticonum.

Biele okrúhle tablety s deliacou ryhou na jednej strane. Tablety sa môžu rozdeliť na dve rovnaké polovice.

  • Indikácie: Mukolytická liečba produktívneho kašľa pri akútnych a chronických bronchopulmonálnych ochoreniach. Zvýšenie sekrécie hlienu a mukociliárna klírensu uľahčuje vykašliavanie a zmierňuje kašeľ a dýchavičnosť.
  • Kontraindikácie: Precitlivenosť na ambroxol alebo ďalšie zložky prípravku. Podávanie deťom do 12 rokov.
  • Špeciálne upozornenia: Pri obmedzenej funkcii obličiek alebo pri ťažkom ochorení pečene sa smie ambroxol podávať len so zvláštnou opatrnosťou (napr. Predĺženie dávkovacieho intervalu alebo zníženie dávok). Opatrnosť sa odporúča u pacientov s peptickým vredom v anamnéze. Účinnosť ambroxolu je podporená prívodom tekutín. Šumivé tablety obsahujú sorbitol a laktózu.
  • Nežiaduce účinky: Ambroxol je všeobecne dobre znášaný. Zriedka gastrointestinálne ťažkosti (napr. Pálenie záhy, nechutenstvo, pocit na vracanie, vracanie), ojedinele alergické reakcie, najmä kožné vyrážky. Výnimočne boli opísané prípady závažných reakcií anafylaktického typu.
  • Interakcie: Podávanie ambroxolu spoločne s antibiotikami (amoxicilín, cefuroxim, erytromycín, doxycyklín) vedie k vyššej koncentrácii antibiotika v pľúcnom tkanive. Pri podávaní ambroxolu spoločne s antitusikami môže dôjsť k nebezpečnému nahromadeniu sekrétu v dôsledku útlmu kašlacieho reflexu.
  • Tehotenstvo a laktácia: V období tehotenstva (najmä v 1. trimestri) sa podávanie neodporúča. Malá časť ambroxolu prechádza do materského mlieka; pri dojčení je vždy nutné starostlivo zvážiť pomer rizika k prínosu liečby.
  • Dávkovanie: Dospelí a mladiství nad 12 rokov: zvyčajne 1/2 tablety (30 mg) 3-krát denne prvé 2-3 dni (90 mg / deň), ďalej 1/2 tablety 2-krát denne. V prípade potreby môže byť dávka zvýšená na 1 tabletu 2krát denne (120 mg / deň).

Bez súhlasu lekára sa nemá užívať dlhšie ako 4-5 dní.

Šumivá tableta sa rozpustí v pohári vody a roztok sa vypije. Užíva sa po jedle.

Pri teplote do 30 st. C, v pevne uzatvorenej tube, aby bol chránený pred svetlom a vlhkosťou.

Balenie produktu

TBL EFF 10X60 MG (TUBA PP)

EAN

4013054020128

SUKL kódy

C89094

ID karty

65148

0

TOP