Magnerot tbl.50 x 500 mg
Ušetríte až 1.44€

Magnerot tbl.50 x 500 mg

7,56 

Na sklade už iba 2 (dostupné na objednávku)

Množstvo

Charakteristika Magnerot – magnézium:

Magnerot sa podáva aj pri nedostatku horčíka následkom jednostrannej výživy alebo užívania rôznych liekov (antikoncepčné a močopudné prípravky alebo preháňadlá), pri alkoholizme alebo pri nedostatočnej kompenzácii zvýšenej potreby magnézia (dojčenie, zvýšená hladina stresu). Liek Magnerot sa užíva počas tehotenstva (pri riziku predčasného pôrodu, preeklampsii), pri niektorých poruchách srdcového rytmu spôsobených najmä predávkovaním digitalisovanými glykozidmi a pri ateroskleróze (kôrnatenie ciev a tepien). Čo je kyselina orotová? Kyselina orotová je nosič, na ktorý je naviazané magnézium.

Kyselina orotová je prirodzene sa vyskytujúca biologická látka, telu vlastná, obsiahnutá aj v mlieku a kolostre. Preto predstavuje akýsi „fyziologický nosič“ pre magnézium. Vďaka tejto väzbe sa zlepšuje vstrebávanie magnézia, ale aj iných pre organizmus dôležitých minerálov (vápnik, draslík, sodík…) a kovov (železo, meď, mangán, zinok…) do zažívacieho traktu. Navyše podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie, čím ovplyvňuje zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu. Liek obsahuje minerálny prvok horčík.

Liek sa používa: pri poruchách svalovej a srdcovej činnosti spôsobených nedostatkom horčíka, ako sú kŕče v lýtkach, tetánia (svalové zášklby) alebo angína pektoris (bolesť v hrudníku vyvolaná prechodným nedostatočným prekrvením srdca), pri nedostatku horčíka následkom jednostrannej výživy alebo užívania rôznych liekov (antikoncepčné a močopudné prípravky alebo preháňadlá), pri alkoholizme, pri nedostatočnej kompenzácii zvýšenej potreby horčíka (obdobie dojčenia alebo počas stresu). počas tehotenstva (pri riziku predčasného pôrodu, preeklampsii), pri niektorých poruchách srdcového rytmu spôsobených najmä predávkovaním digitalisovými glykozidmi, pri ateroskleróze.

Dávkovanie Magnerot – magnézium: Dospelí: Úvodné dávkovanie je 2 tablety 3x denne počas prvého týždňa liečby, potom sa dávkovanie upraví na 1-2 tablety 1 až 2x denne. Dávkovanie je individuálne, riadi sa podľa závažnosti nedostatku horčíka, prípadne jeho potreby.

Spôsob použitia Magnerot – magnézium: Tablety sa užívajú nezávisle od jedla a zapíjajú sa malým množstvom tekutiny.

Upozornenie Magnerot – magnézium: Dĺžka liečby je minimálne 6 týždňov. Liek sa môže užívať aj dlhodobo. V poslednom trimestri tehotenstva sa môže liek užívať len po konzultácii s lekárom. V prípade súčasného nedostatku vápnika je potrebné najskôr upraviť deficit horčíka a až potom sa môže podávať doplnkový vápnik. Príbalový leták Magnerot

 

Balenie produktu

TBL 50X500 MG (BLIS.PVC/PVDC/AL)

Exspirácia produktu

2026-06-30

Šarža

2184175

EAN

4030674000194

B - kód

B00181665

SUKL kódy

C67050

ID karty

3025

TOP