Maxi-Kalz 500 tbl.eff.20 x 500 mg
Ušetríte až 0.55€

Maxi-Kalz 500 tbl.eff.20 x 500 mg

3,37 

Na sklade (dostupné na objednávku)

Množstvo

Prípravok obsahuje vápnik vo forme vhodnej na podávanie ústami. Dostatočný prísun vápnika je nutný pre rast kostí a zubov a pre normálnu funkciu bunkových membrán, nervov a svalov. Vápnik sa používa aj pri liečbe niektorých alergických stavov. Bežná denná potreba vápnika sa pohybuje medzi 500-1500 mg. indikácie

Liek sa používa bez odporúčania lekára na pokrytie zvýšenej potreby vápnika v období rastu, v tehotenstve a počas dojčenia. Na odporúčanie lekára sa používa ako súčasť liečby u rednutie kostí (osteoporózy) a mäknutie kostí (osteomalácia), u patologicky zvýšenej priepustnosti kapilár pri alergických reakciách, ako podporná liečba spazmofilie (zvýšená nervová dráždivosť so sklonom ku kŕčom svalstva), tetanového syndrómu a urýchľuje tiež hojenie zlomenín. Liek môžu užívať dospelí i deti. Maxi-Kalz je vhodný aj pre diabetikov.

Kontraindikácie

Liek sa nesmie užívať pri zvýšenej hladine vápnika v krvi napr. Pri zvýšenej činnosti prištítnych teliesok, hypervitaminóze D, pri nádoroch s odvápňovaním kostí, pri obličkových a močových kameňoch (nefrolitiáza, urolitiáza), abnormálnym ukladanie vápnika do tkanív napr. Ukladanie vápnika do obličiek, ťažkom zlyhávania obličiek a pri precitlivenosti na niektorú zo zložiek prípravku. interakcie

Účinky lieku Maxi-Kalz a iných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Vápnik môže zvyšovať účinok a zhoršovať znášanlivosť liekov proti srdcovému zlyhávaniu (digoxín a iné kardioglykozidmi). Môže byť oslabená účinnosť liečiv zo skupiny blokátorov kalciových kanálov. Maxi-Kalz sa nesmie užívať v rovnakom čase s perorálne podávanými prípravkami železa, s fluoridom sodným a tetracyklínmi, pretože znižuje vstrebávanie týchto liečiv. V prípade súčasného užívania týchto liečiv je potrebné dodržať minimálne trojhodinový časový odstup medzi aplikáciami. Pri súčasnom užívaní liekov s obsahom vitamínu D sa zvyšuje riziko hyperkalcémie (nadmerné hladiny vápnika v krvi).

Pacienti, ktorí užívajú Maxi-Kalz šumivé tablety, by nemali používať potraviny s obsahom kyseliny šťaveľovej (špenát, rebarbora) a fytinové kyseliny (otruby, celozrnné výrobky), pretože vstrebávanie vápnika môže byť znížené.

Dávkovanie

Ak neurčí lekár inak, užívajte prípravok Maxi-Kalz podľa predpísaného dávkovania.

Deti užívajú jednu šumivú tabletu (jednorazová dávka) raz alebo dvakrát denne (zodpovedá 500-1000 mg vápnika).

Dospelí užívajú jednu šumivú tabletu (jednorazová dávka) raz, dvakrát alebo trikrát denne (zodpovedá 500-1500 mg vápnika). spôsob použitia

Šumivé tablety sa tesne pred užitím musí rozpustiť v pohári (asi 1/4 litra) vody. Rozpustením 1 šumivé tablety lieku Maxi-Kalz 500. vo vode vznikne roztok obsahujúci 500 mg vápnika vo forme solí s kyselinou citrónovou. Takto pripravený roztok sa vypije pri jedle alebo tesne po ňom. Dĺžka liečby liekom Maxi-Kalz závisí od dôvodu, pre ktorý je liek užíva. Dlhodobú liečbu riadi vždy lekár.

Upozornenie

O vhodnosť súčasného užívania lieku Maxi-Kalz 500 a Maxi-Kalz 1000 s inými liekmi sa poraďte s lekárom. Pri predpise iných liekov oznámte lekárovi, že užívate alebo podávate dieťaťu Maxi-Kalz. Bez porady s lekárom možno liek užívať najdlhšie po dobu 14 dní.

Balenie produktu

TBL EFF 20X500 MG (TUBA PP)

Exspirácia produktu

2022-04-30

Šarža

9E020A

EAN

9088880194119

B - kód

B00164122

SUKL kódy

C62322

ID karty

3038

0

TOP