Ophthalmo-Septonex ung.oph.1 x 5 g
Ušetríte až 1.14€

Ophthalmo-Septonex ung.oph.1 x 5 g

6,92 

Na sklade (dostupné na objednávku)

Množstvo

 

Informácia o použití, čítajte pozorne!

OPHTHALMO-SEPTONEX® (carbethopendecinii bromidum) očná masť

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

Zentiva k. s., Praha, Česká republika

Zloženie lieku

Liečivo: carbethopendecinii bromidum (bromid karbetopendecínia) 5 mg v 5 g očnej masti Pomocné látky (masťový základ): biely vazelín, vosk z ovčej vlny /lanolín/, biely vosk, čistená voda

Farmakoterapeutická skupina

Oftalmologikum, antiseptikum

Charakteristika

Očná masť Ophthalmo-Septonex, ktorej liečivo patrí do skupiny kvartérnych amóniových solí, má dezinfekčné vlastnosti a je preto vhodná na liečbu nehnisavých zápalov predného úseku oka.

Indikácie

Ophthalmo-Septonex sa používa u dospelých aj detí pri zápaloch viečok a spojoviek, pri poškodení rohovky po vybratí cudzích teliesok a po úrazoch. Liek je možné krátkodobo použiť aj v ťarchavosti a pri dojčení.

Kontraindikácie

Ophthalmo-Septonex sa nepoužíva pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, ďalej pri zníženej tvorbe sĺz a pri zápaloch rohovky a spojovky s obmedzeným vylučovaním sĺz.

Nežiaduce účinky

Po vnesení do spojovkového vaku môže očná masť u citlivejších pacientov vyvolať prechodný pocit pálenia alebo môže dôjsť ku sčerveneniu kože viečok.

Pri nepríjemnom pocite pálenia alebo iných nezvyčajných reakciách sa poraďte s lekárom.

Interakcie

Vzájomné ovplyvnenie účinku očnej masti Ophthalmo-Septonex a iných očných mastí nie je známe. Napriek tomu nepoužívajte bez súhlasu lekára súčasne s touto masťou iné voľnopredajné očné lieky. Ak vám očný lekár bude predpisovať nejaké iné lieky, oznámte mu, že používate očnú masť Ophthalmo-Septonex.

Dávkovanie a spôsob podávania

Zvyčajne sa dospelým aj deťom vnáša do spojovkového vaku alebo nanáša na kožu viečok malé množstvo očnej masti 3 až 5-krát denne, maximálne 14 dní. Pri súčasnej liečbe očnými instiláciami sa masť používa zvyčajne na noc.

Je vhodné po vnesení masti do očnej štrbiny nechať oko zatvorené na 2 – 3 minúty, aby účinná látka neodtiekla so slzami a mohla sa vstrebať rohovkou a spojovkou. Ak sa používajú dve alebo viac očných mastí, je nutné medzi ich použitím nechať uplynúť aspoň 10 minút.

Pred prvým použitím sa odporúča vytlačiť a odstrániť asi 1 cm masti.

Špeciálne upozornenia

Ak sa počas 3 dní liečby vaše ťažkosti výrazne nezlepšia alebo sa dokonca zhoršia alebo sa u vás vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa s lekárom.

Pri závažných poraneniach oka sa o použití lieku poraďte s lekárom.

Ak liek náhodne prehltne dieťa, vyhľadajte lekára!

Varovanie

Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale.

Uchovávanie

Uchovávajte v suchu, pri teplote 10 – 25 °C.

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí!

Balenie 5 g očnej masti

Balenie produktu

UNG OPH 1X5 G (TUBA AL)

Exspirácia produktu

2023-07-31

Šarža

3030820

EAN

8594739201002

B - kód

B00169032

SUKL kódy

C00876

ID karty

3140

0

TOP