PHYTENEO Otic solution 10 ml
Ušetríte až 1.22€

PHYTENEO Otic solution 10 ml

6,38 

Na sklade

Množstvo

Ušné kvapky vhodné – pre odstraňovanie mazu, vody a nečistôt zo zvukovodu

  • k mierneniu ťažkosti (začervenanie, svrbenie) vonkajšieho zvukovodu
  • k prevencii ochorenia vonkajšieho zvukovodu

 

Zmes glycerinu a butylen glykolu zmäkčuje a rozpustí stvrdnutú mazovú zátku, ale je zároveň miesiteľná s vodou. Vďaka schopnosti viazať vlhkosť odstraňuje prípadný odtok. Liečivá látka cholin salicylate zamedzuje vzniku alebo rozvoju bakteriálnych zápalov a mierni bolestivé prejavy pri zápale. Thymol pôsobí antibakteriálne, čo je vhodné v prípade, že vo zvukovode ostane zbytok vody, ktorá môže vytvoriť vhodné prostredie pre nárast infekcii. Ďalšie rastlinné zložky regenerujú pokožku.

Prednosti:

  • komplexná starostlivosť (pravidelná hygiena ucha, odstraňovanie vody z ucha, miernenie ťažkostí vonkajšieho zvukovodu)
  • zmierňuje bolestivé prejavy pri zápale
  • vhodné pro osoby, ktoré sa venujú vodným športom
  • prevencia pred vznikom mazovej zátky
  • pri aplikácii vo forme kvapiek nevzniká žiadny tlak, ktorý môže dráždiť citlivý zvukovod, roztok naviac rýchlo zatečie i do ťažšie prístupných častí zvukovodu
  • šetrná a jednouchá aplikácia pomocou pipety je dobre znášaná i deťmi
  • aplikácia pipetou je osvedčený spôsob, jednoducho prevediteľný v akejkoľvek polohe, vhodný i pre ležiace dojča
  • s obsahom rastlinných zložiek (thymol, nechtík, divizna, ľubovník

 

Dávkovanie a spôsob užívania

Pomocou pipetky aplikujte 2-3 kvapky do vyústenia vonkajšieho zvukovodu, 2-4 krát denne pre každé ucho. Pred použitím ohrejte roztok na telesnú teplotu (36-37 °C), napr. ohriatím v dlaniach. K čisteniu ucha pristupujte najskôr 10 minút po aplikácii prípravku. Doba súvislého používania by nemala presiahnúť 5 dní. V prípade mechanického čistenia uší používajte vatové tyčinky s obozretnosťou, pretože mazová zátka môže byť ťažšie prístupná a môže dôjsť k jej zasunutiu hlbšie do zvukovodu.

Zloženie

Obsah liečivých látok v 1 g: Cholin Salicylate 80 % 174 mg, Herbarum extractum ex Calendulae flos cum calyce, Verbasci flos et Hyperici herba 82 mg, Thymolum 1 mg. Glycerin, Butylene Glycol, Cholin Salicylate, Alcohol, Lavandula Angustifolia Oil, Herbarum extractum ex Calendulae flos cum calyce, Verbasci flos et Hyperici herba, Thymolum.

Upozornenie

Nepoužívajte v prípade alergií alebo precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek. Prostriedok neaplikujte v prípade porušeného bubienka. Pri náhodnom požití vypite väčšie množstvo vody a kontaktujte lekára. Pri zasiahnutí očí vypláchnite tečúcou vodou. Tehotné alebo dojčiace ženy a deti mladšie ako 3 roky by mali prostriedok používať po konzultácii s odborným lekárom. Deti mladšie 15 rokov by mali prostriedok používať pod dozorom dospelých.
Balenie produktu

10ML USNE KVAPKY/SPREJ 1X10 ML

Exspirácia produktu

2023-10-31

Šarža

011021

EAN

8594071270612

B - kód

B00185756

SUKL kódy

T19433

ID karty

144673

TOP