Dezinfectol IMUNA dezinfekcia na ruky 5 litrov

Dezinfectol IMUNA dezinfekcia na ruky 5 litrov

Katalógové číslo: 17057 Kategórií:

Popis produktu

Klasický prípravok na rýchlu dezinfekciu rúk. Komplexné spektrum účinnosti proti vírusom a baktériám za 30 sekúnd. Prípravok na okamžité použitie na báze etanolu  v koncentrácií 80%.

Zloženie odporúčané podľa WHO :

ETHANOL         80% (v/v)

HYDROGEN PEROXIDE      0,125% (v/v)

GLYCEROL      1,45% (v/v)

WATER             18,425% (v/v)

Vlastnosti prípravku

Dezinfekcia rúk je jedným z najdôležitejších preventívnych opatrení na prerušenie infekčného reťazca. Hygienickou dezinfekciou rúk v priemysle, ako aj hygienickou alebo chirurgickou dezinfekciou rúk v rôznych oblastiach zdravotníctva, usmrtením baktérií dosiahneme rýchlu a dôkladnú redukciu ich počtu.

Dezinfekčný prípravok na ruky ponúka mnoho výhod pre spoľahlivú a šetrnú dezinfekciu rúk:komplexné spektrum účinnosti veľmi dobré zvyškové a pretrvávajúce účinky znižuje tranzientnú flóru o viac ako 99,99 % do 30 sekúnd chirurgická dezinfekcia rúk do 1,5 minúty výnimočne dobrá tolerancia pokožky i počas dlhodobého užívania vynikajúca ochrana a starostlivosť o pokožku antiperspirantný účinok

Mikrobiologická účinnosť

Baktericídny, fungicídny, virucídny.

Oblasti použitia

Veľkou výhodou pri používaní prípravku je, že sa dezinfekcia môže vykonávať kdekoľvek bez ohľadu na dostupnosť vody a umývadla.

Je vhodný na hygienickú a chirurgickú dezinfekciu rúk. Prípravok sa používa vo všetkých oblastiach s vyššími požiadavkami na hygienu: na všetkých oddeleniach nemocnice (vrátane sociálnych zariadení) vo funkčných oblastiach (prevádzka operačných sál, jednotky intenzívnej starostlivosti, infekčné oddelenia) v ošetrovniach a ambulanciách v inštitúciách sociálnej starostlivosti a domovoch pre starších ľudí v laboratóriách v upratovacích službách v ordináciách všetkých typov v domácej starostlivosti o pacientov, starých ľudí a malé deti pri domácej dialýze v priemysle (napr. farmaceutickom, kozmetickom a potravinárskom)

Nie je vhodný na dezinfekciu slizníc a nemôže sa používať v bezprostrednej blízkosti očí.

Návod na použitie a dávkovanie

Antimicrol sa nezriedený asi 3 ml vtiera do suchých rúk po dobu asi 30 sekúnd /pre chirurgickú dezinfekciu asi 1,5 min./; je dôležité zabezpečiť, aby ruky zostali mokré po celú stanovenú dobu pôsobenia. Na zabránenie nedostatkov dezinfekcie vznikajúcich počas aplikácie prípravku odporúčame používať takú techniku vtierania, ktorá zaistí, aby sa prípravok dostal na všetky miesta na rukách, vrátane končekov prstov a palcov.

Venujte pozornosť tomu, aby ruky boli počas aplikácie úplne pokryté prípravkom. Prípravok by sa mal aplikovať pomocou ľahko ovládateľných dávkovačov.

Používajte dezinfekčný prípravok bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a v pribalenom letáku informácie o prípravku.

EAN

8585000480110

SUKL kódy

T17057

ID karty

136483